Rehvi tootmise kuupäev

Rehvide tootmiskuupäev – Kui vanad on minu rehvid?

Et kasutajale oleks rehvi vanuse määramine lihtsam, on igal rehvil peal rehvi tootmiskuupäev.

Rehvi tootmiskuupäev on tavaliselt neli numbrit, mis asuvad rehvi külje peal. Esimesed kaks numbrit viitavad tootmisnädalale (alates nädal 1 kuni 52). Teised kaks numbrit näitavad tootmise aastat.

Rehvi tootmise kuupäev

Kui rehvi tootmisaasta märgil on kirjas number 5117, siis ümber tõlgituna tähendab see 51. nädalat ja 2017. aastat. Teisisõnu: Rehv on toodetud 2017. aasta 51. nädalal.

Kui rehvidel on aga ainult 3 numbrimärki, siis see tähendab, et rehvid on toodetud enne 2000. aastat ja sellised rehvid peaks ilmtingimata uute vastu välja vahetama. Rehvi kasutusiga pole spetsiifiliselt määratud, aga kui rehvid on juba üle 5 aasta vanad, siis soovitatakse hoolega silma peal hoida rehvi korrasolekul ja mõelda nende välja vahetamisele.

Rehvi eluea lõppu iseloomustab tavaliselt see, et rehvile hakkavad tekkima väikesed lõhed rehvi küljel. See tuleneb kummi oksüdatsioonist, mis omakorda on põhjustatud UV kiirgusest, mis tuleb päikeselt. Rehvid sisaldavad anti- oksüdeeruvaid kemikaale, mis suurendavad märgatavalt kummi vananemist, see aine on vahalaadne ja hakkab erituma/toimima alles siis, kui rehv liigub. Kui aga rehve kasutatakse harva või hoiustatakse valesti (kuidas rehve õigesti ladustada), siis rehvid vananevad kiiremini ja muutuvad kasutuskõlbmatuteks. Rehvide enneaegne vananemine puudutab eeskätte väikese läbisõiduga vanemaid autosid, mis ei liigu pidevalt ringi ja seisavad palju kohapeal.

Vananenud rehvil langeb töövõime, selle omadused ei ole enam nii head kui uuel rehvil ning rehvi purunemise võimalus suureneb. Just sellel põhjusel soovitame meie, Rehvid123 meeskond, kõikidel omanikel, kelle rehvid on vanemad kui 5 aastat, lasta need professionaalidel üle vaadata. Seda selleks, et veenduda nende kasutamise ohutuses. Ära unusta lasta ka kontrollida oma varurehvi, sest varurehvi oma olemuselt vananeb kiiremini kui kasutatavad rehvid, mis sest, et sellega ei sõideta pidevalt.

Loe edasi

Kuidas õigete mõõtmetega rehve otsida?
Konkreetsele autole sobivad rehvimõõdud ja rehvirõhud on kirjas autol all olevate rehvide külgedel. Rehvirõhud võivad olla näidatud kütuseluugi siseküljel.
Rehvirõhk
Õige rehvirõhk on optimaalse kütusekulu ja rehvi pika eluea jaoks hädavajalik.
Rehvide märgistused
Rehvidel oleva informatsiooni lugemine ja mõistmine.