Kuidas õigete mõõtmetega rehve otsida?

  1. Enda autole sobivad rehvimõõdud leiad kõige lihtsamini autol allolevate rehvide pealt (seda siis, kui soovid samadele velgedele uusi rehve osta). Selle informatsiooni leidmiseks on abiks meie blogipostitus „Rehvide märgistused”.
  2. Kui kahtled, kas autol allolevad rehvid on õigete mõõtudega, saad originaalvelgede korral seda kontrollida sektsioonis „Rehvid auto järgi”.
  3. Autole sobilikud rehvimõõdud leiad oma auto käsiraamatust või kleebistelt, mis võivad asuda: juhi või kõrvalistuja ukse piidal (nähtav pärast ukse avamist), kütuseluugi siseküljel või kapoti all (kapotil). Auto eripära tõttu võib see asuda ka mujal.
  4. Autol peab kasutama rehvimõõte, mida soovitab käsiraamat/tootjatehas. Nende nõuete eiramine võib halvendada auto juhitavust, põhjustada ülemäärase rehvikulumise, suurendada auto alusvankrile ja vedrustusele rakenduvat koormust ning mõjuda negatiivselt kütusekulule.
  5. Kui omad autot, millel on kehtiv tehasegarantii ning soovid sellel kasutada teiste mõõtmetega rehve või velgi, pead selle enne autoriseeritud teeninduse või autoesindusega läbi arutama. Sellise isetegevuse tõttu võib auto garantii katkeda.
  6. Konkreetse laiusega velgedele võib olla võimalik paigaldada kitsamaid või laiemaid rehve. Siiski ei ole see üldjoontes soovitatav.

Mida veel õigete mõõtmetega rehvide valimisel silmas pidada:

Peenikesed rehvid: üldiselt odavamad, tagavad märja või lumise ilma korral parema juhitavuse, on kütusesäästlikumad, on kõrgema rehviprofiiliga. Kõrgema rehviprofiiliga rehvid on sõites märksa pehmemad ning sobivad eeskätt talveperioodiks.

Laiemad rehvid: näevad kenamad välja, omavad kuival pinnasel paremat haarduvust, on madala profiiliga. Võivad muuta auto jäigemaks, mõjuvad negatiivselt võimsusele (kuna reeglina nõuavad suuremaid/raskemaid velgi) ning võivad kiiremini kulutada alusvankrit ja vedrustust. Samal ajal tagavad stabiilsema sõidu kuival teepinnal ning näevad ilusamad välja - soovituslikud suviseks kasutamiseks.

Rehvimõõtudega "mängimisel" tuleks olla ettevaatlik, sest valedes mõõtudes rehvide kasutamine võib kaasa tuua kiirema alusvankri, vedrustuse ja muude autoosade kulumise. Kui teil on kahtlusi, kas kasutate õigete mõõtudega autorehve, võtke ühendust oma auto esindusega või kohaliku remonditöökojaga.

Loe edasi

Rehvirõhk
Õige rehvirõhk on optimaalse kütusekulu ja rehvi pika eluea jaoks hädavajalik.
Rehvide märgistused
Rehvidel oleva informatsiooni lugemine ja mõistmine.
Rehvide kontrollimine
Olulised asjad, mida tasub rehvide kontrollimisel märgata. Mõnikord avaldab rehvi seisukord mõju auto peatumisele.