Rehvide ladustamine

Rehvide nõuetekohase ladustamisega pikendate rehvide eluiga

Millele peaks rehvide hoiustamisel tähelepanu pöörama:

Temperatuur

Soovitav on valida tume, päikese eest kaitstud ruum, kus temperatuur on alla 15 ° C. Temperatuur üle 25 ° C või alla 0 ° C võib põhjustada kummi omadustes muutusi, mis mõjutavad rehvi kogu eluea jooksul. Ladustamine jahedas kohas ei kahjusta mingil viisil kummitooteid.

Õhuniiskus

Soovitatav on mitte hoida rehve märgades tingimustes. Õhuniiskuse tase ei tohi olla nii kõrge, et rehvidel tekib kondensatsioon. Rehve ei tohiks hoida kohas, kus neid ei kaitsta vihma, pritsmete jne eest (näiteks lageda taeva all).

Päikesevalgus

Rehvid peavad olema kaitstud otsese päikesevalguse eest.

Deformatsioon

Võimalusel tuleb rehve hoida lahtiselt, säilitamaks nende füüsilist vormi, et nad ei kannataks pikaajalise stressi või surve all.

Ladustamine ilma velgedeta

Rehvid tuleb ladustada vertikaalses asendis, et vältida deformatsiooni ja hõlbustada paigaldamist. Neid ei tohiks teineteise peale riputada ega virna laduda.

Ladustamine ilma velgedeta

Ladustamine koos velgedega

Sellisel juhul võib rehve rehve ladustada ka horisontaalselt. Erinevalt  ilma velgedeta rehvidest võib velgedega rehve ka virna laduda.

Ladustamine koos velgedega

Loe edasi

Rehvide märgistused
Rehvidel oleva informatsiooni lugemine ja mõistmine.
Müüt või tegelikkus?
Populaarsed müüdid rehvide kohta.
Kuidas õigete mõõtmetega rehve otsida?
Konkreetsele autole sobivad rehvimõõdud ja rehvirõhud on kirjas autol all olevate rehvide külgedel. Rehvirõhud võivad olla näidatud kütuseluugi siseküljel.