REHVIDE JA VELGEDE PUHASTAMINE

Kellelegi ei meeldi määrdunud asjad. Eriti veel auto veljed ja rehvid. Tee üks kiire peatus ja puhasta oma veljed ja rehvid piduritolmust ning muust mustusest.

1. Lase autol jahtuda.

Enne puhastamisega alustamist veendu, et auto mootor on seisatud ning veljed on maha jahtunud.

2. Loputa ohtra veega.

Võimalusel kasuta voolikust tulevat vett, et suurem mustus ja pori maha uhta. See aitab aega säästa ning muudab edaspidise mustuse eemaldamise lihtsamaks.

3. Enne pesu.

Parima tulemuse annavad mõistagi velgedele ja rehvidele mõeldud spetsiaalsed pesuvahendid, kuid piisab nõudepesuvahendist. NB: mitte segi ajada auto pesemisega - seal ei ole nõudepesuvahend pesemiseks sobilik! Lisa piisav kogus nõudepesuvahendit sobilikku anumasse, lisa juurde vett ja oledki pesuks valmis!

4. Pesemine.

Rehvid ja veljed tuleks puhastada pehme ja märja pesusvammi või mikrofiiber lapiga. Nühi seni, kuni mustus on pindadelt eemaldatud. Suurema mustuse nagu pigi ja piduritolmu eemaldamiseks võib vaja minna erivahendeid. Liigu velje väliselt poolelt sisemisele poolele. Raskesti ligipääsetavate kohtadeni jõudmiseks on abiks näiteks vanad hambaharjad.

5. Loputamine.

Alusta loputust velje ülevalt ning liigu alla. Veljed võivad olla erisuguse kujuga, mistõttu ole hoolikas, et kogu mustus ja pesuaine eemaldatud saaks.

6. Kuivatamine.

Parima tulemuse saamiseks tuleks velgi kuivatada pehme rätiku või mikrofiiber lapiga. Samas võib need jätta ka õhu kätte kuivama.

Pärast kuivamist võid puhaste rehvide ja velgedega maanteemõnusid nautima asuda!

Loe edasi

Velgede mõõdud
Info velgede mõõtude ning markeeringute kohta
Rehvide ja velgede ühilduvus
Kuidas valida velgedele õiges mõõdus rehvid?
Erinevad veljed ja nende omadused
Millised on velgede tähtsaimad omadused?