Kui kvaliteetsed on hinnasõbralikud rehvid - kas tasub investeerida?

Oluliselt kulukam eluperiood on käes ja soodsad rehvid on autoomanike seas üha populaarsemad. Kuid kas odavamad rehvid on maanteel piisavalt turvalised? Tyrereviews võrdles 8 populaarset säästurehvi Continental PremiumContact 7-ga.

Odavamate rehvide puhul on suurim erinevus märjal pinnasel pidurdamisel. VW Golf pidurdas 7 meetrit rohkem (80 km/h-lt 5 km/h-le) paremate odavate rehvidega ja halvemad rehvid pidurdasid 14 meetrit rohkem kui Continental'i rehvid!

*Tyrereviews andmed

Katsed kuival teel näitavad väiksemaid erinevusi kui märjal teel. Erinevus Continentali ja parima eelarverehvi vahel oli umbes 7%. See tundub väike erinevus, kuid mida tähendab 7% tegelikkuses? Kui Continental rehvidega auto on juba peatunud, on Tomket rehvidega auto kiirus 26 km/h ja Triangle Sportex 34 km/h.

*Tyrereviews andmed

Katsetulemused näitavad, et esmaklassilised rehvid on palju ohutumad. Need annavad suurema haardumise ja vähendavad pidurdusteekonda. Siiski ei ole ka soodsad rehvid nii halb valik. Need on palju odavamad kui premium-rehvid, seega võivad need olla parem valik inimestele, kes otsivad soodsamaid rehve. Hinnasõbralikud rehvid võivad sobida ka tarbijale, kes kasutavad oma autot harva või sõidavad lühikesi vahemaid. Valige rehvid, mis sobivad teie vajadustele.

Loe edasi

Rehvirõhk
Õige rehvirõhk on optimaalse kütusekulu ja rehvi pika eluea jaoks hädavajalik.
Kuidas õigete mõõtmetega rehve otsida?
Konkreetsele autole sobivad rehvimõõdud ja rehvirõhud on kirjas autol all olevate rehvide külgedel. Rehvirõhud võivad olla näidatud kütuseluugi siseküljel.
Rehvide märgistused
Rehvidel oleva informatsiooni lugemine ja mõistmine.