Goodyear rehvid

Goodyear Tire & Rubber Company — tegemist on ülemaailmselt tuntud Ameerika brändiga, kes toodab rehve ja muid kummist valmistatavaid tooteid, aga ka polümeere auto- ja teistele tööstustele. Ettevõtte sündis 1898 aastal linnas nimega Akron, mis asub Ohio osariigis. Ka tänasel päeval asub firma peakontor selles samas linnas. Goodyear tootab rehve nii sõiduautodele, veoautodele, mootorratastele, võidusõiduautodele, lennukitele, põllumajandus tehnikale ja paljudele teistele valdkondadele. Ettevõtte koht Ülemaailmses Fortune 500-s on 472 (2009 aasta põhjal).

Eteevõtte on oma nime saanud Charles Goodyearilt, kes leituas vulkaniseeritud kummi.

Goodyear asutaja Frank Sieberling lõi ka ikoonilise kaubamärgi, milleks on müütilise tiivaga kets. Goodyear on ära tuntav veel õhe sümboli poolest – selleks on õhulaev20. sajandi alguse paiku tootis ettevõtte õhulaevu, millest üks hakkas 1925. aastal reklaami näitama. Ka tänapäeval peetakse Goodyear õhulaevade ideed üheks kõige tuntumaks reklaamipildiks Ameerika ÜhendriikidesEttevõte on läbi aegade kõige edukam F1 sarja autodele mõeldud rehvide valmistaja, kellel on ette näidata lugematu arv disainiauhindu, medaleid, karikaid ja võiteEttevõte lõpetas pärast 1998. aastat F1 sarjaga koostöö tegemise ning on hetkel NASCAR sarja ainus rehvitootja.

2008. aastal avaldatud Forbes ajakirja analüüsi tulemustes nimetatakse Goodyeari üheks kõige rohkem tundumaks Ameerika Ühendriikide ettevõtteks. Goodyear sai tuntud kaubamärkide seas 16nda koha.

Samal aastal nimetas ajakiri Forbes Goodyeari kõige edukamaks autoosade valmistajaks. Audit Integrity Inc. ja ajakiri Forbes asetasid Goodyeari kõige usaldusväärsemate Ameerika Ühendriikide firmade rivistikus kuuendale kohale. The Wall Street Journal kutsus Goodyeari aga üheks kõige edumeelsemaks ja kasumlikumaks autotööstuses tegutsevaks ettevõtteks.

Goodyeari rehvid on esimesed rehvid Kuul. Aastal 1971 maandus Kuul Apollo-14, mis kasutas Goodyear XLT rehve. Aastal 2010 võitis Goodyear R&D 100 auhinna, tootes ilma õhuta rehve, mida saab kasutada suurtel masinatel ja erinevatel liikuritel/masinatel, mis liiguvad Kuul või Marsil.

Lisaks Goodyearile toodab ja müüb ettevõte ka teisi turul tegutsevaid brände, näiteks Sava, Dunlop, Fulda, Debica ja Kelly. Aastane Goodyeari müügikäive on ligemale $14 miljardit. Ettevõtte tooted on esindatud peaaegu igal pool üle terve maailma. Goodyear ja Dunlop Tire annavad ülemaailmselt tööd ligemale 72,000 inimesele.

 

Filtrid

1850 toodet hinnaga alates 68 € kuni 1318 €

Oma autole sobilike pakkumiste nägemiseks sisesta rehvi mõõdud.

Populaarsed Goodyear mudelid