2019 Auto Zeitung suverehvide test

Auto Zeitung kasutas 2019. aasta suverehvide testimisel ühtekokku üheksat 235/45 R18 mõõdus suverehvi. Et tulemusi veelgi huvitavamaks teha, lisati testi ka üks aastaringselt kasutatav rehv: Michelin CrossClimate.

Testi kõige eeskujulisemateks rehvideks osutusid uhiuued Continental Premium Contact 6 ja Michelin Primacy 4. Mõlemad näitasid eriti head ja tasakaalustatud sooritusvõimet. Lisaks väärib eraldi äramärkimist veel üks rehv - uus Maxxis Premitra HP5. Maxxis rehvide kvaliteet on viimase 12 kuu jooksul palju edasi liikunud. See kajastub ka rehvitesti tulemustes: Premitra HP5 tõestab, et hea hinna / kvaliteedi suhtega rehve leidub ka soodsama otsa segmendis.

1
Continental ContiPremiumContact 6
Parim rehv märjal teekattel, lühim pidurdusteekond ja suurepärane juhitavus kuival teepinnal. Äärmiselt mugavad ja vaiksed.
Ei ole saadaval
2
Primacy 4
Preemium klass
Head tulemused nii märjal kui ka kuival teekattel. Väga väike veeretakistus.
alates 69,50 tk.
3
Premitra HP5
Peaaegu samal pulgal preemium klassi konkurentidega, aga madalama hinnaga. Head omadused märjal teekattel, lühike pidurdusteekond. Keskmine veeretakistus, mugavus ja juhitavus.
alates 49,50 tk.
4
Cinturato P7
Preemium klass
Head tulemused nii märjal kui ka kuival teekattel. Lühike pidurdusteekond märjal teekattel.
alates 65,00 tk.
5
Bridgestone T005
Lühike pidurdusteekond kuival teekattel ning hea sõidumugavus. Madal veeretakistus, väga hea kaitse vesiliu vastu. Pikk pidurdusteekond märjal teekattel.
Ei ole saadaval
6
BluEarth-A AE50
Säästuklass Plus
Hästi tasakaalustatud rehv. Madala veeretakistusega. Hea kaitse vesiliu vastu.
alates 58,00 tk.
7
Michelin CROSS CLIMATE +
Lühike pidurdusteekond märjal teekattel. Ainuke rehv, mis sobib kasutamiseks ka lumistes ja jäistes oludes. Märgades teeoludes natukene kehvem juhitavus, eelkõige kurvides. Üsna suur rehvimüra ning pikem pidurdusteekond kuival teekattel.
Ei ole saadaval
8
Aspire XP
Säästuklass
Hea kaitse vesiliu vastu. Pikk pidurdusteekond märjal teekattel ning pehmed küljeseinad, mistõttu rehv käitub märgades oludes mõnevõrra ebastabiilselt.
Ei ole saadaval
9
Ecsta HS51
Säästuklass Plus
Hea kaitse vesiliu vastu. Pikk pidurdusteekond nii kuival kui ka märjal teekattel, suur veeretakistus, pole väga mugavad.
alates 48,00 tk.
10
AS-1
Märgades teeoludes ja suurematel kiirustel on rehv mõnevõrra ebastabiilne. Pikk pidurdusteekond märjal teekattel. Suur veeretakistus.
AS-1
alates 49,50 tk.

Loe edasi

Parimad talverehvid 2020 / 2021
Siin näete Tyre Reviews parimaid talverehve 2020 / 2021 talvehooajaks.
Lamell- ja naastrehvide test 2020
Tyre Reviews talverehvide test populaarsele mõõdule 205/55R16.
Auto Bild Talverehvide Test 2020
2020. aasta Auto Bildi SUV rehvitestis osales kümme 225/55/R17 mõõdus rehvi.