20 parimat suverehvi aastal 2020

 Pilt: Unsplash.com

Kas otsid turu kõige paremaid ja turvalisemaid rehve? Siit leiad Rehvid123.ee poolt koostatud parimate rehvimudelite soovitused juhtivatelt kaubamärkidelt.

2020. aastal ei ole rehviturg väga palju muutunud. Goodyear on lansseerinud kaks uut rehvimudelit (Goodyear EfficientGrip Performance 2 ja Goodyear Vector 4Seasons Gen 3), kuid populaarseimate mudelite järjestus sarnaneb eelmisele aastale.

Selle tõttu on 2019. aasta info jätkuvalt aktuaalne. 2020. aastal on toonud ehk ainult ühe suurema muutuse: tootjad on hakanud pöörama rohkem tähelepanu keskklassi rehvidele.

UHP-rehve kasutatakse tüüpiliselt 17” ja suurematel velgedel. Need rehvid pakuvad maksimaalset haarduvust kuival ja märjal teel, sportlikku tunnetust ning paremat sõidudünaamikat.

Sarnaselt 2019. aastaga pakuvad ka tänavu parimaid UHP rehve Continental, Goodyear ja Michelin.

Meie valikust leiab Continental PremiumContact 6, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ja Michelin Pilot Sport 4 rehvimudeleid. Veelgi sportlikumate UHP (UUHP) mudelite valikus on meil pakkuda: Continental SportContact 6, Goodyear Eagle F1 SuperSport ja Michelin Pilot Sport 4S.

Velgedele, mille mõõt jääb vahemikku 16 kuni 22 tolli, jäävad need 6 mudelit silma parima võimaliku sooritusega. Laskudes erinevatesse karakteristikutesse (pidamine, kulumiskiirus jne), on kõik nimetatud mudelid väga sarnased.

Paljusid huvitab kindlasti, kuhu platseeruvad Bridgestone’i, Dunlopi ja Pirelli mudelid. Bridgestone Potenza S001 mudelil esineb teatud vajakajäämisi kulumises ning sooritusvõimega märjal asfaldil. Uus, S007 mudel, pole aga veel testides osaleda jõudnud. 

Dunlop SportMaxx RT2 on suurepärane rehv, kuid Asymmetric 3 mudel on uuem ja tõuseb seega rohkem esile. Ka Pirelli PZ4 on väga hea mudel, kuid jääb testides Continentali, Michelini ja Goodyeari konkurentidele veidike alla.

Kui aga otsid nimetatud brändidele soodsamat alternatiivi, on heaks valikuks Hankook Ventus S1 Evo 3, Falken Azenis FK510 ja Nokian PowerProof. Need soodsama hinnaga rehvid on suurepärase haarduvuse ja sõidumugavusega, eriti Falken ja Nokian. Kaalumist tasub ka Vredestein Ultrac Vorti mudel, mis on saavutanud erinevates 2020. aasta testides väga häid tulemusi.

Kui soovid rohkem säästa, on head valikud Maxxis Victra Sport 5 ja Nexen N Fera Sport SU2. Need rehvid on väga hea sooritusega nii kuival kui ka märjal teekattel. Miinuseks on suurem kulumiskiirus (vs kallimad konkurendid).

Soovitatud suverehvide nimekiri

Eriti kõrge sooritusvõimega (UHP) rehvid:

Continental SportContact 6 

Continental PremiumContact 6 

Goodyear Eagle F1 SuperSport

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Michelin Pilot Sport 4S 

Michelin Pilot Sport 4 

Hankook Ventus S1 evo 3 

Nokian PowerProof 

Vredestein Ultrac Vorti 

Falken Azenis FK510 

Maxxis Victra Sport 5 

Nexen N’Fera Sport 

Kormoran UHP

“Touring” klassi rehvid:

Goodyear EfficientGrip Performance 2 

Michelin Primacy 4 

Continental EcoContact 6 

Continental PremiumContact 6 

Hankook Ventus Prime 3 

Nokian WetProof 

Maxxis Premitra HP5 

Nexen N Blue HD Plus 

Lamellrehvid:

Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 

Michelin CrossClimate+

SUV rehvid:

Michelin Pilot Sport 4 SUV

Loe edasi

Kuidas õigete mõõtmetega rehve otsida?
Konkreetsele autole sobivad rehvimõõdud ja rehvirõhud on kirjas autol all olevate rehvide külgedel. Rehvirõhud võivad olla näidatud kütuseluugi siseküljel.
Rehvirõhk
Õige rehvirõhk on optimaalse kütusekulu ja rehvi pika eluea jaoks hädavajalik.
Rehvide märgistused
Rehvidel oleva informatsiooni lugemine ja mõistmine.